गजुरमुखिले विद्युत चाेरी गरेर काम गर्दै [फोटोफिचर]

माघ १५ बिहीबार/रबिन्द्र बराल,बहुप्रतिक्षित हुलाकी राजमार्ग अन्तर्गतको झापा मोरङ खण्डको रतुवामाई नगरपालिका ५ स्थित पराेपकार स्वर्गद्वारी घाट बाट गजुरमुखी जेभीले कल्भट बनाउने क्रममा बिधुत चाेरी गरेर काम गरेकाे फेला परेको छ । कल्भट बनाउन का लागि खाल्डाेमा जमेकाे पानी फ्याक्न का लागि बिधुत बाट सन्चालन हुने माेटर र फलाम काट्न का लागि प्रयोग गरिने मेसिन समेत चाेरी कै बिधुत बाट काम गरेकाे पाईएकाे हाे । गजुरमुखि जेभि ले पराेपकार स्वर्गद्वारी घाट मा रहेकाे बाेड बाट बिधुत आफू खुशी चाेरी गरेर काम गरेको पराेपकार घाटका अध्यक्ष कमल घिमिरे ले बताए ।

उनले भने आफू ले बारम्बार बिधुत नलैजान आग्रह गर्दा समेत घाट बाट बिगत १० दिन अगाडि देखि बिधुत चाेरी गरेर लगेको उनलेे बताए । नेपाल बिधुत प्राधिकरण रंगेली ले चाेरी गरेर काम गरेकाे पानी पटाउने माेटर र ५ सय मिटर तार र बाल समेत नियन्त्रणमा लिएको छ । यसरी ठुला ठेक्केदार कम्पनी हरुले गाैर कानुनी रुपमा बिधुत चाेरी गरेर काम गरिरहेकाे बारम्बार फेेेेला समेत परिरहेकाे छ । प्राधिकरणले उक्त कम्पनी लाई ५ देखि ७ हजार रुपैयाँ सम्म जरिवाना लिएर साे सामान छाड्न सकिने रंगेली प्राधिकरण का प्रमुख अबधेश गुप्ताले बताए ।

साे सडकमा अहिले ठाउँ ठाउँमा कल्भट निर्माणकार्य भईरहेता पनि ठेक्केदार कम्पनी ले भने कल्भट निर्माण गर्न क्रममा यसरी बिधुत चाेरी गरेर काम गरि रहेका छन । उक्त ठाउँमा गाउँ नभएको र सुनसान ठाउँ भएको मैका छाेपि ठेक्केदार कम्पनी हरु ले यसरी बिधुत चाेरी गरेर काम गरेका छन । रतुवामाई नगरपालिका देखि सुनवर्सि नगरपालिका काे भित्र काेे सडक कालोपत्रे गर्ने ठेक्का गजुरमुखि मोतीदान जेभि बानेश्वरले पाएको छ । उक्त कम्पनी काे दुई खण्डमा गरि साे सडक कालोपत्रे गर्न ७७ कराेड ६७ लाख६५ हजार८ सय ४२ रुपैयाँ ठेक्का पाएकाे छ ।