ओछ्यानमा सम्बन्ध नबनाई कुनै पनि पुरुष संग माया गर्न सकिँदैन : अभिनेत्री रेखा

बलिउडले संसारमा धेरै अभिनेत्रीहरू चिनाएको छ, तर जसले बलिउडलाई नाजुक रेखाको रूपमा ल्यायो त्यो फेरि कहिल्यै आउन सक्दैन। रेखासँग आँखाको चालले बोल्ने सीप संसारकै कुनै पनि महिला अभिनेत्रीमा छैन । यही कारण हो कि आज उनको उमेर ६६ वर्ष भए पनि आज पनि उनको सौन्दर्य र शैलीको लाखौं तारिफ हुने गरेको छ । बुढेसकाल पनि उनलाई यसै शैलीले सधैं जवान रहने शक्ति दिन्छ। उनलाई एभर ग्रीन ब्यूटी भनिन्छ । अर्थात् कहिल्यै अन्त्य नहुने सुन्दरता ।

तर, यति धेरै सुन्दरता र अनौठातापछि पनि उनले श्रीमानको खुसी पाउन सकेकी छैनन् । रेखा चलचित्रका कारण मात्र नभएर आफ्नो खुला विचारका कारण पनि धेरै पटक चर्चामा आएकी छिन् । यससँगै उनले विगतमा दिएका कयौं कथन यस्ता छन्, जुन पढेपछि विश्वास नै लाग्दैन । रेखाको जीवनमा धेरै पुरुष आए तर त्यस पछि पनि रेखा गर्भवती भइनन् ।

यी भनाइबाट स्पष्ट हुन्छ कि रेखा एकदमै खुल्ला विचारधारी महिला हुन् तर यो पनि अनौठो कुरा हो कि यति खुलेर सोच्दा पनि रेखाले कहिल्यै गर्भवती हुन सकिनन् । विवाहअघि शारीरिक सम्बन्ध राख्ने प्रश्नमा पनि रेखाले निर्दोष जवाफ दिएकी थिइन् । उनले भनेकि थिइन् – ‘शारीरिक सम्बन्ध बनाउनु प्राकृतिक प्रक्रिया हो । र केटीहरूलाई हनिमूनको दिन मात्रै श्रीमान संग सुत्नु पर्छ भनी निर्देशन दिने रूढीवादी मानिसहरूले यो नितान्त बकवास हो।

रेखाको यी खुला विचारहरूले उनको व्यक्तिगत जीवनमा धेरै समस्याहरू ल्याइदिन्छ भन्ने कुरा ध्यान दिन लायक छ। लेखक उस्मानले पनि आफ्ना पुस्तकहरूमा यी समस्याहरू उल्लेख गरेका छन्। उनले आफ्नो पुस्तकमा एउटा किस्सा उल्लेख गरेका छन्, । जसमा रेखा अभिनेता विनोद मेहरासँग विवाह गर्न अस्वीकार गरेपछि उनकी आमा कमला मेहराकहाँ गइन्, त्यसपछि विनोद मेहराकी आमा निकै क्रोधित भइन् र उनलाई चप्पल देखाएर ढोकाबाट बाहिर निकालिन्। यस्ता खुलेर भनाइका कारण कमला मेहराले रेखालाई स्वीकार नगरेको बताइएको छ ।