नाबालिकामाथि सामूहिक बलात्कार गर्ने बलात्कारीका घर डोजर लगाएर भत्काइयो

काठमाडौ । बलात्कार जस्तो ज’घन्य अपराध समाजमा मौलाइ रहेको देखिन्छ ।सभ्य र अ’पराध मु’क्त समाज बन्न सकेको छैन । अझ छिमेकी मुलुक भारतमा त झनै ब’ ला’त्कार जस्तो ज’घन्य अ’पराधको दर उच्च छ ।

मध्यप्रदेशको श्योपुरमा मार्च १७ मा एक आदिवासी ना’बा’लिग बालिकाको सा’मूहिक ब’ ला’त्कार भएको छ ।ब’ लात्कार गर्ने तीन अ’भियुक्तमाथि ठूलो कारबाही गरिएको छ । प्रहरी प्रशासनले अभियुक्तको जग्गामा बनेका घर र बालीमा बुलडोजर चलाएर भ’त्काएको छ ।

यसबाट प्रहरी प्रशासनले अ’पराधीलाई कडा सन्देश दिएको छ । घर भ’त्काइएका सा’मूहिक ब’ ला’त्कारका अभियुक्तहरुको नाम मो’हसिन, रि’याज र से’हबाज हो ।श्योपुरको बालापुरा नगरपालिकामा प्रशासन, राजस्व विभाग र नगरपालिकाका कर्मचारीले प्रहरीसँगै कारबाही गर्न थालेपछि सहरमा त्रा’स फैलिएको छ ।

घटनास्थलमा दर्शकको ठूलो भी’ड जम्मा भएको थियो । प्रशासनले २ घण्टाभित्र जेसीबी मेसिनको सहयोगमा सा’मू’हिक ब’ ला’त्कारका आरोपीका घर एक एक गरी भ’त्काएको छ ।त्यसपछि प्रशासनले पो’लिटेक्निक कलेज नजिकै रहेको एक अ’भियुक्तको २ बिघा जग्गामा उ’भिएको गहुँबाली न’ष्ट गरेको हो ।

सो क्रममा घ’टनास्थलमा उपस्थित व्यक्तिले उक्त कार्यको भिडियो पनि बनाए ।जनजाति ना’बा’लिग बालिकामाथि सा’मू’हीक ब’ ला’त्कारको घटनापछि क्षेत्रमा चर्को आ’क्रोश छाएको छ । मानिसहरूले यूपीको रेखामा अ’परा’धीहरूको अ’वै’ध घरहरूमा बु’लडोजर चलाउन माग गर्न थालेका थिए ।

यसैबीच प्रशासनले का’रबाहीलाई हरियो संकेत दिएपछि सा’मू’हिक ब’ ला’त्कारका अभियुक्तका घर जेसीबीले भ’त्काइएको थियो ।उल्लेखनीय छ, ना’बालि’ग बालिका आफ्नो साथीसँग जंगलमा घु’म्न गएकी थिइन् । त्यही क्रममा तीन युवा त्यहाँ पुगेर उनीमाथि सा’मूहिक ब’ ला’त्कार गरी फरार भएका थिए ।

पी’डितको बयानको आधारमा, पु’लिसले ज’घन्य ऐ’न अन्तर्गत मुद्दा दर्ता गरेर अनुसन्धान सुरु गर्यो र त्यसपछि तीन आ’रोपीहरूलाई पक्राउ गर्यो। १५ वर्षीया ना’बालि’गले दायर गरेको रिपोर्ट अनुसार उनी बिहान आफ्नो गाउँबाट आफन्तको घर जाँदै थिइन् ।

यसै क्रममा उनका साथी भेटिए र दुवै जना जंगलमा घुम्न गए ।सोही गाउँका तीन अ’भियुक्त मो’हसिन, रि’याज र से’हबाज त्यहाँ पुगेर ज ब र ज’स्ती गर्न थाले । उनको साथी ड’राएर भागे र तीनै जनाले उनलाई ब’ ला’त्कार गरे।