साउदी अरबमा अबको २१ दिनसम्म रात्रीकालीन कर्फ्यु

काठमाण्डौ । कोरोना भा,इरसको जो,खिम रो,क्न साउदीले २१ दिनसम्म रात्रीकालिन क,र्फ्यू लगाएको छ । कोरोनाको स,ङ्क्र,मण बढ्दै गएको र यसको रो,कथामका लागि साउदीका राजा सलमान बिन अब्दुल अजिज आल साउदले सोमबार रातिदेखि नै लागू हुनेगरी रात्रीकालीन क,र्फ्यु घोषणा गरेको साउदीमा रहेको नेपाली दूतावासले जनाएको छ ।

कर्फ्यू साउदीको स्थानीय समय अनुसार बेलुकी ७ बजेदेखि बिहान ६ बजेसम्म लाग्नेछ । अत्यावश्यक सेवा मात्र सञ्चालन हुनेगरी लगाएको क,र्फ्युको पूर्णरुपमा पालना गर्न साउदीमा रहेका सबै नेपाली नागरिकलाई दूतावासले अनुरोध गरेको छ ।

साउदीमा हुने सबै नेपाली र नेपाली समुदायका संघसंस्थालाई साउदी सरकारले कोरोनाको जो,खिम न्यूनिकरणका लागि जारी गर्ने सु,रक्षा सतर्कता पालना गर्न र सामाजिक सञ्चालमा अफवाह फैलाउने सामग्री शेयर नगर्न दूतावासको आग्रह छ ।

साउदीमा सोमबार दिउँसोसम्ममा ५११ जनामा कोरोनाको स,ङ्क्र,मण भए पनि नेपाली श्रमिक सुरक्षित रहेका छन् । त्यसैले सुरक्षा सतर्कता अपनाइ कोरोनाको स,ङ्क्रम,णबाट बच्न दूतावासले साउदीमा रहेका सबै नेपालीलाई भनेको छ ।

क,र्फ्युको समयमा बाहिर न,निस्कन र स्वास्थ्यका कारण निस्किनुपर्ने भएमा सरकारी अधिकारीहरुसँग पूर्ण समन्वय गर्ने स्वास्थ्यका सावधानी अपनाउनु पर्छ । अत्यावश्यक सहयोग र सल्लाहका लागि साउदीमा रहेको नेपाली दूतावासको ०११४६१११०८ नम्बरमा सम्पर्क गर्न सकिन्छ । बिदाकाे दिन अथवा कार्यालय समयभन्दा अघि र पछि बेलुका ८ सम्म दूतावासको हटलाइनमा ०५५९३८९६०० मा सम्पर्क गर्न सकिन्छ ।